Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Samorząd wojewódzki ma dbać o rozwój regionu. Tomasz Trela pisze list do Jarosława Kaczyńskiego

Sejmik Województwa Łódzkiego to jeden z tych samorządów wojewódzkich, gdzie po wyborach większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, dzięki czemu to właśnie do PiS należy decyzja dotycząca m.in. Marszałka Województwa Łódzkiego.

 

Jednak rekomendowany na to stanowisko przez PiS i zatwierdzony przez kierownictwo tej partii Grzegorz Schreiber, to typowy "spadochroniarz", którego życie i kariera związane są z Bydgoszczą. Właśnie dlatego w przeddzień pierwszej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego przewodniczący SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela skierował list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wyboru nowego Marszałka Województwa Łódzkiego.

 

"Samorządowcy - ci z gminy i województwa - nie są od tego by wykonywać partyjne polecenia, organizować akademie »ku czci« prezesa, premiera, ministra (niepotrzebne skreślić) czy lokować na co bardziej lukratywnych posadach »swoich ludzi«" - pisze w liście do prezesa Prawa i Sprawiedliwości szef SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela.

 

Całość listu dostępna jest tutaj.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem